OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.
 1. Parafianom i Gościom życzę Bożej mocy od Zmartwychwstałego Pana. Niech radość płynąca z prawdy, że Chrystus Zmartwychwstał i żyje opromienia całe Wasze życie i umacnia w trudach codzienności. Życzę dobrego zdrowia, umocnienia wiary, nadziei i miłości, abyśmy stawali się lepszymi ludźmi na każdy dzień. Szczęść Boże.
 2. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. o godz. 900 i 1130. Taca na KUL.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – codziennie do niedzieli Miłosierdzia Bożego modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy Św.
 4. We wtorek o g. 1700 nabożeństwo ku czci Św. Charbela (uzdrowiciela) i Św. Judy Tadeusza (patrona spraw trudnych) z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o wyproszenie potrzebnych łask. Zapraszam do modlitwy.
 5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia taca przeznaczona jest na potrzeby Caritas diecezjalnej.
 7. W poczuciu wdzięczności składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: P. Urszuli Koryckiej i P. Ewie Węgrzeckiej oraz P. Markowi Grudniowi. Dziękuję za czynny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego, czuwanie i adorację przy Grobie PJ – szczególnie Straży Pożarnej z Krzyżanowic i Jedlanki Starej oraz scholi parafialnej. Bóg zapłać ministrantom i scholi, którzy się przyczynili, aby liturgia w czasie tych świąt miała godną oprawę.
 8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę remontową – na wymianę ogrodzenia przy plebanii od strony Starosiedlic.
 10. W Wielki Piątek zainstalowaliśmy przy kościele odnowiony krzyż misyjny. Bóg zapłać P. Andrzejowi Kiciorowi, Dariuszowi Fituchowi i Marianowi Jędrzejewskiemu za odnowienie krzyża oraz P. Piotrowi Niewczasowi, Piotrowi Rychlikowi, Marianowi Jędrzejewskiemu i Markowi Grudniowi za przeniesienie krzyża i zainstalowanie na starym miejscu.
 11. Uporządkowaliśmy teren wokół kościoła i wyrównaliśmy parking przykościelny oraz rozplantowaliśmy 10 wywrotek ziemi za starą plebanią i posialiśmy trawę na tym miejscu. Bóg zapłać za pomoc i wykonane prace P. Markowi Grudniowi, Marianowi Jędrzejewskiemu, Jakubowi Stelmachowi, Krzysztofowi Skóra i Szymonowi Skóra.

 

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 22 kwietnia 2019 r.

9.00 +Józefę, Stanisława, Mieczysława Głowackich; +Józefa Wójcickiego.

11.30 +Jerzego Ożdżyńskiego; +Henryka w 10 r. śm., Leokadię Gołąbków.

 

Wtorek – 23 kwietnia

17.00 +Sabinę w 2 r. śm., Stanisława, Romana Nachyłów; +Elżbietę Turkowiak.

 

Środa – 24 kwietnia

17.00 +Wojciecha, Genowefę, Franciszka Dąbrowskich.

17.30 +Jerzego Pacholca i Wojciecha Dąbrowskiego (od wnuczki Leny).

 

Czwartek – 25 kwietnia

17.00 +Tadeusza, Mariannę, Ludwikę, Władysława Ogorzałków; +Jana, Michalinę Frączyków.

17.30 +Bogdana, Leokadię, Jana Szwedów.

 

Piątek – 26 kwietnia

17.00 +Danutę, Krzysztofa, Marię, Józefa Różalskich.

 

Sobota – 27 kwietnia

16.30 W intencji Danuty i Mariana Skrzypczyków w 50 rocznicę ślubu – dziękczynno-błagalna o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu małżeńskim i rodzinnym (od dzieci, wnuków i prawnuka).

17.00 +Pawła Marka Nadgrodkiewicza (od siostry Urszuli z mężem i rodziną).

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

9.00 +Bolesława, Władysławę, Eleonorę, Walentego Tusińskich; +Henrykę Sobera; +Stanisławę, Stanisława Kiciorów; +Jana, Mariannę Chojnackich.

11.30 +Henryka, Weronikę Kwietniów.